کلایمر چیست؟

کلایمر چیست؟ کلایمر یک جایگزین سریع، راحت و مقرون به صرفه برای دسترسی عمودی به ارتفاعات به جای داربست در صنعت ساخت و ساز است. آنها راه حل موثری برای حمل و نقل پرسنل و مواد به ارتفاع کار بهینه به مشتری ارائه می دهند که آنها را به راه حل ایده آل برای پروژه ها تبدیل می کند. سرعت نصب و حذف آنها از سایت می تواند باعث صرفه جویی قابل توجهی در کار و زمان مشتری شود. کلایمر ساختمانی به تنهایی یا همراه با داربست استفاده می شود، که این امر ، می تواند زمان نصب و برچیدن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

فلسفه کلایمر

داربست های فلزی معمولا در ساخت و سازها برای کار در ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرند. داربست ها سازه هایی هستند که امروزه بیشتر از آهن ساخته می شوند و امکان دسترسی کارگران ساختمانی را به محل ساختمان در طبقات بالاتر فراهم می کنند. با افزایش طبقات داربست ها نیز محبور هستند که بلندتر شوند. بنابراین، هر چه ساختمان بلندتر باشد، ساخت داربست پیچیده تر می شود تا از مناسب بودن تحلیل سازه اطمینان حاصل شود. پس هرچه ساختمان بلندتر شود، داربست با هر طبقه رشد کرده و به طور نامتناسبی گران می شود. در نتیجه، نسبت هزینه به مزیت دیگر بالاتر از یک ارتفاع معین بهینه نیست.

در نتیجه، استفاده از داربست محدود می شود. بنابراین، صنعت ساخت‌وساز بر جایگزین‌هایی تکیه می‌کند که تا حد امکان انعطاف‌پذیر و بالاتر از همه، کارآمد و ارزان باشند. یکی از این جایگزین ها ساخت و ساز بدون داربست کلایمر می باشد. اما کلایمر چیست؟ و آیا می توان از آن برای کار در ارتفاع استفاده کرد.

امروزه به جای استفاده از داربست، خرید کلایمر یا اجاره کلایمر به طور فزاینده ای افزایش یافته است. دلایل مختلفی از جمله ایمنی، هزینه، نصب آسان و غیره برای این امر وجود دارد. تا پنج دهه پیش، از کلایمر در وضعیتی کاملاً خاص زندگی می‌کردند. اما این موضوع با ساخت آسمان خراش ها تغییر کرده است. امروزه از دستگاه کلایمر برای ساخت آسمان خراش های مدرن، توربین های بادی و سایر سازه های بلند استفاده می شود. برای آشنایی با اینکه کلایمر چیست؟ در ادامه با ما باشید.

کلایمر چیست؟

کلایمر در ارتفاع بدون داربست، جرثقیل یا سکوهای بالابر کار می کنند. تنها یک سیستم دو طناب و یک سکوی مناسب حفاظت لازم را برای کلایمر در برابر سقوط فراهم می کند. استفاده از کلایمر در انگلستان آغاز شد و حدود 15 سال بعد در آلمان شرقی نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. در اروپای غربی، کاربرد کلایمر کمتر گسترش یافته بود. در دهه 1990، استفاده از کلایمر در سایر کشورهای اروپایی نیز گسترش بیشتری یافت.

در اکثر کشورها، استفاده از کلایمر ابتدا تحت آموزش های فشرده ای متشکل از چندین دوره قرار می گیرند که در پایان هر دوره یک امتحان انجام می شود. قبل از آموزش، یک تست اولیه مناسب بودن برای ارتفاع انجام می شود. کلیه تجهیزات مانند مهار، طناب و سایر وسایل کمکی دیگر برای شناور و طناب نوردی نیز مشمول مقررات ایمنی سختگیرانه بوده و دائماً از نظر عملکرد بررسی می شوند. خرید یا اجاره کلایمر ، امکان صعود سریع و انعطاف پذیر را هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی فراهم می کند.

آیا کلایمر ها برای پروژه های شما مناسب هستند؟

کلایمر به عنوان شکلی از دسترسی عمودی،  دارای سابقه ایمنی بی‌نظیر هستند و ثابت شده است که در هزینه‌ها تا 60 درصد صرفه‌جویی می‌کنند. هر چه ساختمان بالاتر باشد، در زمان بیشتری نیز صرفه جویی خواهید کرد. به این فکر کنید که اگر دسترسی عمودی شما در عرض 2 روز تکمیل شود، در مقابل 2 هفته، چند روز می توانید ذخیره کنید.

چه ویژگی هایی باعث می شود از کلایمر استفاده کنیم؟

کلایمر بارهای بسیار سنگین تری را نسبت به داربست های سنتی حمل می کنند و برای قرار دادن پرسنل و ابزار، تجهیزات و مواد لازم برای انجام کار در ارتفاعات بالا استفاده می شوند.

کلایمر ها می توانند آزاد باشند یا در فواصل زمانی به سازه ای بسته شوند تا در ارتفاعات افزایش یافته پایداری کنند. کلایمر ممکن است روی یک پایه ثابت یا برای برخی پروژه‌ها که پایین‌تر هستند، روی یک پایه متحرک پشتیبانی شود. از آنجایی که کلایمر ها ممکن است به راحتی برای بهینه سازی ارتفاع کار تنظیم شوند، می توانند احتمال آسیب دیدگی شانه و کمر را برای کارگران کاهش دهند.

موقعیت مناسب پلت فرم خطرات حمل مواد و خستگی را کاهش می دهد و بهره وری را بهبود می بخشد. از آنجایی که دارای سیستم‌های نرده ای محافظ داخلی هستند، حفاظ با سکوها حرکت می‌کند. پایه آنها باعث می شود کلایمر در پروژه هایی با فضای محدود بسیار مفید باشند. کلایمر را می توان به راحتی سفارشی کرد و انعطاف پذیری آنها گزینه های متعددی را برای انجام کارها در شرایط کار ایمن و از نظر ارگونومی صحیح به بسیاری از مشاغل می دهد.

آیا قیمت اجاره کلایمر یا خرید کلایمر نسبت به داربست منطقی است؟

اینکه آیا استفاده از کلایمر گرانتر یا ارزانتر از ساخت داربست است، همیشه به شرایط بستگی دارد. برای ساختمان های کوچکتر، داربست معمولاً هزینه کمتری نسبت به خرید یا اجاره کلایمر یا جرثقیل های ویژه دارد. اما برای ساختمان های بزرگ با ارتفاع بیشتر، ساخت یک داربست ساده می تواند به سرعت چندین میلیون تومان هزینه داشته باشد. اگر شرایط تشدید کننده نیز وجود داشته باشد، مانند زمین سست یا باد شدید، هزینه ها ممکن است حتی بیشتر شود. در بالای یک ارتفاع معین دیگر ساخت داربست صرفه اقتصادی ندارد. با این حال، نمی توان به طور کلی اعلام کرد که چه زمانی به این محدودیت هزینه رسیده است. سازنده باید این هزینه ها را در محدوده برنامه ریزی با در نظر گرفتن ویژگی های فردی پروژه ساختمانی و هزینه های محلی برای داربست و کلایمر محاسبه کند. قیمت یک داربست برای هر متر مربع میزان مشخصی است و با افزایش ارتفاع ساختمان و در ادامه آن افزایش ارتفاع داربست داربست هزینه هر متر مربع افزایش می یابد.

بنابراین زمان نصب داربست به ازای هر متر مربع به هزینه داربست اضافه می شود، اما در زمان اجاره کلایمر قراردادی نوشته شده و به همان میزان مبلغ پرداخت می گردد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی با افزایش ارتفاع ساختمان نخواهید داشت. برای ساخت و سازهایی که دوام چندانی ندارند، مانند دکل های خطوط برق فشار قوی یا توربین های بادی، قیمت اجاره کلایمر اغلب ارزان تر هستند.

کلام آخر

اکنون که متوجه شدید کلایمر چیست؟ و چه کاربردهایی دارد و قیمت اجاره کلایمر و داربست را مقایسه کردید. اینک می توانید تصمیم بگیرید در پروژه های خود از کلایمر استفاده کنید یا داربست. شرکت مهندسی توسعه عمران داتام ، به عنوان یک شرکت پیشرو و مستقل، با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه ارائه خدمات کلایمر و اجاره کلایمر ، انواع دستگاه فوم بتن ، دستگاه شاتکریت ، دستگاه انتقال مصالح ، دستگاه گچ پاش و غیره فعالیت می نماید. رسالت اصلی شرکت عمران داتام ، ارائه محصولات و تجهیزات عمرانی و ساخت و ساز به روز ، مطمئن ، ایمن با قیمت مناسب و کیفیت بالاست و مشارکت مسئولانه در حفظ سلامت و ایمنی پرسنل و ساخت و سازها دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول و دریافت مشاوره یا ثبت سفارش خرید کافی است ، با شماره ۰۹۱۲۲۱۲۹۰۳۴ تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *