ایمنی در کلایمر اجاره ای

کلایمر های اجاره ای به دلیل شرایط خاصی که دارند باید ایمنی بالایی داشنه باشند

به طور کلی در کلایمر اجاره ای دو نوع ترمز مورد استفاده قرار میگیرد که در زیر به انها می پردازیم

سیستم ترمز در ارتفاع است که به ان ترمز مغناطیسی هم گفته میشود ،این ترمز به شفت اصلی موتور کلایمر وصل است.

سیستم ترمز اضطراری نامیده می شود.

 1)ترمز مغناطیسی در کلایمر اجاره ای

این نوع ترمز زمانی که دکمه خاموش شدن موتور را میزنید وارد عمل شده و از حرکت بیشتر موتور جلوگیری میکند ،همین قسمت باعث می شود که کلایمر در هر جایی که تمایل دارید بایستید .

نحوه عمل کردن این ترمز به این صورت است که وقتی برق وصل می شود اهنربا فعال شده و باعث می شود ترمز عمل نکند وقتی دکمه خاموش را می زنید برق قطع شده و خاصیت اهنربایی از بین می رود و ترمز عمل میکند.

2)ترمز اضطراری در کلایمر اجاره ای

ترمز اضطراری نوعی ترمز است که جدا از وینچ است و به صورت مستقل کار میکند.ساختار کارکرد ان به صورت کاملا مکانیکی است که در لحظه وارد عمل میشود.نحوه کارکرد این نوع ترمز به این صورت است که اگر سیم داخل موتور شل شود یا پاره شود و یا اینکه سبد کلایمر بیشتر از حد مجاز منحرف شود ترمز پاراشوتی وارد عمل میشود و قفل می شود به اینصورت دستگاه روی سیم بکسل دوم می ایستد ،این ترمز به صورت لحظه ای و مکانیکی عمل می کند.

کلایمر اجاره ای

ترمز اضطراری در کلایمر اجاره ای به شکل زیر است

کلایمر اجاره ای

3)ترمز پاراشوتی

ترمز پاراشوتی نوعی ترمز است که روی سیم بکسل اصلی نصب می شود و سیم بکسل مستقل ندارد. این ترمز زمانی وارد عمل می شود که سرعت دستگاه بیشتر از حالت عادی باشد وارد عمل شده و روی سیم بکسل اصلی قفل می شود.

کلایمر اجاره ای

کلایمر های اجاره ای دارای استانداردهایی مانند IPI و EN1808 می باشند ،برای دریافت این استاندارد ها باید ترمز های مغناطیسی  ، ترمز اضطراری داشته باشند.

ترمز پاراشوت ترمزی است که برای ارتفاع های بالای 120 متر بستن ان حتما الزامی است.

بر همین اساس ترمز پاراشوت به هیچ عنوان نمی تواند جایگزین ترمز اضطراری شود تنها کاربرد ترمز پاراشوت بالا بردن ضریب ایمنی است که در مسیر سیم بکسل اصلی قرار میگیرد.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 15 =