اجزاء کلایمر


اجزاء کلایمر

به طور کلی کاربرد و عملکرد همه کلایمر ها یکسان است و مهم ترین نکته شکل سازه است که اجزاء کلایمر ها متناسب با شکل سازه تغییر شکل می دهند.

هر کلایمر 7 قسمت دارد

  • موتور پا وینچ :

اصلی ترین قسمت و پر هزینه ترین قسمت کلایمر موتور یا وینچ ان است، در حال حاضر دو نوع وینچ وجود دارد ،وینچ دستی یا وینچ برقی که انتخاب وینچ بستگی به ظرفیت مد نظر و سرعت شما در سازه دارد.

  • سبد یا پلت فرم

در این قسمت کاربران قرار می گیرند و این سبد بین 1 متر تا 6 متر طول دارد و بستگی به طول دهانه های سازه تغییر اندازه دارد .

عرض دستگاه کلایمر 80 سانت و ارتفاع حفاظ جان پشت 110 سانت و جلو (به دلیل انجتم کار) 80 سانت می باشد.

در جلوی سبد چرخ هایی تعبیه شده اند که حرکت روی نما را ساده تر میکند و باعث میشود که سبد راحت تر روی نما حرکت کرده و از حرکت نوسانی به دلیل باد وزیدن جلوگیری کند

  • سیستم ترمز اضطراری

در دو طرف سبد دو عدد ترمز اضطراری به نام ترمز پاراشوت قرار می گیرد که بنا به هر دلیلی سیم بکسل اصلی پاره شود از سقوط و واژگونی دستگاه جلو گیری می کند. هر ترمز توانایی تحمل وزن تا 1500 کیلو گرم را دارد.

  • سازه های فلزی پشت بام (مهار کننده ها)

این سازه ها برای وصل کردن سیم بکسل ها و مهار کردن وزن سبد ها ساخته می شوند این سازه ها به صورت جدا از هم به بالای ساختمان منتقل می شوند و در انجا به وسیله پیچ و مهره به یک دیگر مونتاژ می گردند، وزنه های تعادل در قسمت انتهایی سازه های نگهدارنده درون سبد نگهدارنده قرار می گیرند.

  • سیم بکسل

سیم بکسل مورد استفاده در کلایمر ها سیم بکسل نمره 8 میباشد که در قسمت موتور ها از سیم بکسل6 رشته و در قسمت ترمز های اضطراری از سیم بکسل 8 رشته استفاده میشود.

  • وزنه های تعادل روی بام

وزنه های روی بام نقش مهمی در ایستایی و جلوگیری از واژگونی سبد دارد و وزن ،وزنه ها باید از طریق فرمول محاسبه شود.

  • تابلو برق

سیستم کنترلی و الکتریکی که وجود دارد برای هدایت کلایمر می باشد اپراتور اعم از بالا و پایین رفتن و کنترل دستگاه را بر عهده دارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *