سرویس و نگهداری کلیه اجزاء کلایمر و اجاره کلایمر


شرایط نگهداری از همه اجزا کلایمر در اجاره کلایمر

نگهداری و تعمیرات موتور اصلی و سرویس به موقع آن در اجاره کلایمر

باید سیم بکسل ها و سطح  موتور های کلایمر هنگام اجاره کلایمر همیشه تمیز باشند (یعنی الکترو موتورها، وینچ ها و گیربکس ها است)، این کار از ورود اجسام کوچک به داخل موتور و خرابی موتور ها جلوگیری می کند.

از مهم ترین قسمتهای حامل کلایمر میتوان به گیربکس آن اشاره نمود. این گیربکس الزاماً باید هر یک سال توسط تکنسین های فروشنده دستگاه بازدید وچرخ دنده های آن بازسازی یا عوض گردند.

بعد از اتمام کار با دستگاه ، باید روی موتور ها پوشانده شود تا از نفوذ آب باران یا هر گونه مواد و مایعات بداخل موتور جلوگیری شود.

 

2- سرویس و نگهداری ترمز های جانبی در اجاره کلایمر

ترمزها و سیم بکسل های دستگاه کلایمر باید همیشه  تمیز باشند و از ورود هر جسمی مثل سیمان ،خاک،سنگ و … بداخل ترمزها جلوگیری شود.

قبل از استارت زدن برای شروع به کار باید ترمز های جانبی کلایمر باید تست شوند از برخورد آنها با موانع در حین کار باید اجتناب گردد و پس از پایان کار روی ترمز ها باید روکش مناسب کشیده شود تا از نفوذ اب باران، گرد و خاک و… مصون بمانند.

بر اساس دستور العمل شرکت ترمز ها باید هر 6 ماه یکبار سرویس شوند. اگر ترمزهای جانبی در محیط های پر گرد و غبار، مرطوب و چسبناک فعال هستند باید هر سه ماه یکبار سرویس شوند.

اجاره کلایمر

3- نگهداری سیم بکسل ها

اگر سیم بکسل در قسمتی که بست کرپی زده شده، به صورت کامل خراب شده باشد باید از آن قسمت قطع شود و مجدداً مطابق قوانین نصب کرپی ، به آن کرپی بسته شود.

سطح سیم بکسل باید بطور مرتب چک شده و از هر گونه کثیفی تمیز نگه داشته شود تا از معیوب شدن آن جلوگیری شود.

اگر رشته های سیم بکسل پاره شد اما در حدی نبود که نیاز به تعویض آن باشد باید در ناحیه معیوب تا حد امکان تعمیر و اصلاح صورت گیرد (رشته های پاره شده به هسته اصلی سیم وصل شوند) اما اگر پارگی بیشتر از حد استاندارد بود باید سیم مورد نظر در سریع ترین زمان تعویض گردد.

4- نگهداری سازه های مهار کننده در اجاره کلایمر

کلیه محل اتصال ها که شامل:

پین ها ، پیچ و مهره هاست باید توسط اپراتور قبل از شروع به کار چک شوند تا از شل شدن یا مفقود شدن آنها اطمینان حاصل شود و یا بر اثر ضربه، تغییر شکل نداده باشند. در صورت تغییر شکل اجزاء سازه ای باید تکنسین شرکت مشکلات به وجود امده را برطرف نمایند.

کلیه الودگی های اضافه شده به سازه ها مانند (رنگ، سیمان ، دوده، چربی و …) باید به موقع بر طرف شوند زیرا در غیر اینصورت تمیز کردن آنها مشکل تر خواهد بود.

در هنگام حمل و نقل کلایمر، باید همه ی اجزاء و قطعات با احتیاط حمل شوند تا از آسیب رسیدن به آنها و تغییر شکلشان جلوگیری شود.

5-نگهداری اجزاء و قطعات برقی در اجاره کلایمر

تابلو برق دستگاه کلایمر همواره باید تمیز باشد و از گذاشتن ابزار یا سایر قطعات در داخل آن باید اجتناب شود.

کابل برق اصلی در تابلو برق باید قبل از اتصال به سوکت داخل جعبه  به بدنه سبد  محکم شود تا وزن سیم در هنگام بالا رفتن روی سوکت تابلو برق تحمیل نشود و باعث جدا شدن آن از سوکت هنگام بالا رفتن و در ارتفاع نشود.

کلیه اتصالات برقی باید به صورت مرتب بررسی شوند تا از شل بودن و یا خراب نبودن قطعات آن اطمینان حاصل شود. اگر برخی قطعات برقی شکسته شده باشند و یا خراب شده بود باید توسط برقکار ماهر تعویض شوند.

بعد از پایان کار با کلایمر، برق را از کنتور اصلی ساختمان قطع و جعبه کنترل را  قفل کنید  و توسط روکش مناسب بپوشانید.

6- سرویس دوره ای

اگر از دستگاه کلایمر به طور مرتب استفاده می شود، باید هر دو ماه یکبار رسیدگی شود.

اگر از دستگاه کلایمر به طور مرتب استفاده نمی شود، سرویس آن باید پس از هر 300 ساعت انجام کار صورت گیرد.

کلایمری که بیش از یک ماه کار نکرده است، باید قبل از شروع به کار مجدد سرویس شود.

7- دوره تعمیرات اساسی در اجاره کلایمر

موتوری که بیشتر از یک سال یا 300 روز کاری فعالیت کرده است باید تعمیرات اساسی شود. اگر محیط کار دارای گرد و غبار، رطوبت و… باشد این دوره تعمیرات اساسی می تواند کوتاه تر باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *